צופן הבריאות

תכנית בריאות הוליסטית ב-4 מימדים

עם איתי גוברין

זועק לשמיים

מה שמעל 90% מחולי הסרטן שאני פוגש "סוחבים" ושעשוי להיות המפתח בדרך לריפוי מהיר יותר

יום יום אני שומע באופן כה מוחשי וברור את חולי הסרטן עצמם נותנים לי עוד ועוד פרטים אבחוניים חשובים ביותר על עצמם ועל מחלתם.

עדויות אלו שופכות אור ברור, בולט ומוחשי כל כך על הסיבות למחלתם ולמעשה, עקב כך, הם נותנים ומגישים על מגש של כסף את אחד מחלקי "הפאזל" הגדולים והחשובים ביותר המרכיבים את  פיצוח הפתרון למחלה וחזרתם לבריאות טובה יותר חזקה יותר וממושכת יותר.

מעל 90% אומרים לי בצורה שלא משתמעת לשתי פנים, שבפן הרגשי-נפשי הם סוחבים כבר שנים רגשות קשים בתחומי החיים. הבולטות ביותר הן תחושות ומצוקות קשות בתחום המשפחתי, כלומר משברים קשים ביחסים בינינו ובין ילדינו או עם אחד מהילדים, משברים קשים בינה ובין בעלה או בינו ובין אשתו, משבר קשה של שנים בינינו בין הורינו או אחד מההורים. אותו משבר קשה בתחום המשפחה יגרום לירידה אנרגטית ברורה בצ'קרת המשפחה, הנמצאת באזור בית החזה, ולכן ישפיע על סרטן השד וסרטן ריאות. המשבר עם הילדים יגרום לירידה אנרגטית בשד שמאל של האישה. משבר ממושך ומשמעותי עם הבעל יביא לירידה אנרגטית בשד ימין. משבר בתחום המשפחה שבא מפחד נטישה יביא לירידה אנרגטית בריאות.

כמובן שלא כל משבר חלילה מביא לסרטן, אבל כשמקשיבים באמת לחולי סרטן, רואים שהמשבר הוא משמעותי מאוד עבורם ומלווה אותם ביומיום בצורה עוצמתית, בדרך כלל במשך שנים. דרך אגב, מבחינת המדע התהוות הגידול הסרטני נמשכת גם היא במשך תקופה ארוכה – בין 5 ל-40 שנה.

לפני שלושה חודשים ישבתי לשיחה עם אישה בשנות ה-60 לחייה. שוחחנו על התחום, סיפרתי לה על הגורמים לסרטן ונתתי לה את הדוגמא לסיבות הרגשיות אצל חולות סרטן השד. אני מספר לה ורואה אותה פתאום מחייכת וממש כתוב לה על המצח "מה פתאום, לא יכול להיות" . אני שואל אותה, "מה?" והיא אומרת לי "איך זה יכול להיות? יש לי חברה טובה בת 70. גילו לה סרטן השד אבל היא לא נשואה, אין לה בן זוג ולא היה לה אף פעם, וגם אין לה ילדים. אז איך יש לה משבר חזק בתחום המשפחה כמו שאתה מספר?"

הבנתי מיד את תמיהתה הצודקת לכאורה והשבתי לה בשאלה: "תאמרי לי בבקשה בתור חברה טובה שלה  שבטח מכירה אותה טוב, למה לדעתך היא חולה כל כך ויש לה סרטן?" היא השיבה לי מיד בלי להסס "בגלל בדידות". "בדידות חברתית?" שאלתי, "לא. אני חברה טובה שלה ויש  לה עוד חברים  טובים" השבתי לה יש לה: "בדידות בתחום משפחתי. זה שאין ולא היה לה בעל וילדים לא אומר שהוא לא נושא מהותי רגשי אצלה. ואם הוא נושא רגשי כמו שאת אומרת של תחושת בדידות בתחום המשפחה – התחושה הזאת בטח מלווה אותה שנים ובעוצמה חזקה, ולכן סוגיה רגשית זאת תיקח ותרוקן אנרגטית את אזור צ'קרת המשפחה ובמיוחד את האיבר הקשור שהוא השד. אם המשבר יהיה גם אם הילדים וגם עם הבעל הוא יופיע גם בשד ימין וגם בשמאל".

עוד משברים קשים שמאופיינים אצלנו הם בתחום הדימוי העצמי שלנו ולכן אחת מהפעולות החשובות והאפקטיביות ביותר היא לאתר זאת וליצור תהליך בו אנו מעלים את הדימוי העצמי במידה והוא נמוך. כל זאת אנו עושים בתוכנית הבריאות המורחבת של צופן הבריאות.

עוד משברים חזקים שמאופיינים במיוחד בקרב חולי סרטן הם ביקורתיות עצמית חזקה מאוד. זה יתאפיין במיוחד בחולי סרטן המעי הגס. מניסיוני, ביקורתיות כשלעצמה היא לא דבר רע חלילה. היא מאפשרת לאדם להגיע פעמים רבות להישגים גבוהים עקב הנורמה הגבוהה שאנו דורשים מעצמנו אבל שהיא חזקה מדי ולאורך שנים היא כמו רעל לגוף כי אז האדם כול יום נוזף בעצמו יורד על עצמו וחוזר על מנטרות: "אני  לא בסדר", "אני  לא טוב מספיק" ,"אני  נכשל", "אני לא מוצלח" …. בדרך כלל עקב הסטנדרטים הגבוהים והשיפוטיות הגבוהה, תהיה לאדם גם ביקורת על אחרים וגם שם יהיו מאבקים רגשיים עוצמתיים, במיוחד עם אנשים הקרובים לנו.

האם תחושות חזקות אלה משפיעות על הגוף הפיזי שלנו ועל הגוף האנרגטי שלנו? בהחלט כן, ויותר מכך משפיעות באופן דראסטי ויש לכך אפילו הסברים פיזיולוגיים ברורים. כמובן שלא כל משבר נפשי יגרום לסרטן, אבל הוא יהיה מרכיב חשוב בין הגורמים אשר (א) גורמים לירידה אנרגטית משמעותית ברמת האנרגיה בתא ואמרנו שברגע שהאנרגיה ברמת התא תרד מ-70 מיליוואט  למתחת ל-35 מיליוואט, יהיה אף שינו ב-DNA של התא – שיהפוך מתא רגיל לתא סרטני שמסוגל כן לתפקד ברמות נמוכות כאלה של אנרגיה (ב) אמרנו שברגע שיש סטרס ממושך במערכת, הגוף ייצר 3 מרכיבים מרכזיים סוכר, דלקות וכלי דם חדשים ששלושתם הם "המזון" לסרטן ובעזרתם הגידול הסרטני ממשיך להתפתח לגדול וליצור גרורות נוספות.

ולכן אני רואה זאת יום-יום, והמטופלים שלי חולי הסרטן מבינים זאת בעצמם, כי הם חווים את התחושות הללו בצורה כה ברורה וכה עוצמתית. לכן כל תכנית בריאות לחולי הסרטן חייבת לכלול טיפול בכל 4 המימדים (פיזיולוגי/אנרגטי/תודעתי/אוניברסלי) וחייבת לפצח גם את הגורמים הרגשיים-תודעתיים למחלה ולעבוד עליהם בצורה יסודית ויעילה ביחד עם המטופל עצמו.

מניסיוני עם חולי הסרטן ומניסיוני הרב בשיטות מדיטציה מעשית ובטכניקות המיוחדות שנילמדות בתוכנית צופן הבריאות, מדהים לראות (א) איך זה משפיע לטובה עבודה אפקטיבית בסוגיה הרגשית על בריאותו של החולה  (ב) למרות שסוגיות אלה נראות קשות לפתרון, כך שרבים מחולי הסרטן אף מראים סימני ייאוש בנושא שכל כך מציק לליבם, אנחנו מוצאים את הדרך האישית הישירה לאדם הספציפי כך שאפילו סוגיה זאת ניתנת לפתרון יעיל ואפילו מפתיע.

מניסיוני, בכל מחלה כרונית יש מרכיב רגשי-נפשי למחלה. ההבדל שבסרטן (שהיא גם סוג של מחלה כרונית ) ישנה פעמים רבות מעין "הרמת ידיים" של החולה בסוגיה הרגשית-נפשית. החולה חש בתוכו מעין ייאוש או חוסר פתרון אפשרי בסוגיה שכל כך נוגעת לליבו וכל כך משמעותית לחייו.

לכן, אחת הפעולות החשובות לאחר זיהוי כל הגורמים למחלתו בכל 4 הממדים, היא לעבוד עמו על חיזוק המורל, חיזוק שמחת החיים, חיזוק ההתלהבות מהחיים, חיזוק האהבה (כולל אהבה עצמית) ולחזק את הכוחות החיוביים שבתוכו.
כך, כשניגש לפתור את סוגיית המשבר, נגיע אליה בכוחות חזקים עם עוצמות חיוניות וחיוביות ונוכל בקלות יותר לתת פתרון ודרך ליישוב המשבר, אשר יוצר השפעה ישירה על הגוף האנרגטי שלנו ועל הגוף הפיזיולוגי שלנו.

אנו בצופן הבריאות פועלים ביחד עם המטופל ומחזקים את "האור הפנימי" שבתוכו – את אותו ניצוץ של החיים שנותן לנו את המוטיבציה והאהבה לקום כל בוקר מחדש.

לכן, זה כה זועק לשמים, שרוב הטיפולים לחולי סרטן לא נותנים מענה לסוגיה כה מרכזית בהתהוות המחלה. ולכן לא פלא שבמיוחד הרפואה המערבית כל כך מתקשה בפתרון.
אף כדור (גם המשוכלל ביותר) ואף הקרנה או טיפול כימותרפי לא יתנו לעולם פתרון רגשי שגורם לירידה אנרגטית אשר מדרדרת את הגוף לשנות תא רגיל לתא סרטני.  

הפתרון כתוב באותיות בולטות על הקיר – צריך להקשיב היטב לחולי הסרטן לפני שבונים עבורם תכנית יסודית מקיפה (בארבעת המימדים), פרגמטית ואפקטיבית.

בהצלחה ענקית לכולם,

איתי גוברין

הטבה מיוחדת ל-23 המצטרפים עד יום שישי 11.11.16 בשעה 14:00

שלב הפתיח ב-700 ש"ח במקום 850 ש"ח 

בכבוד רב והערכה,

איתי גוברין

אודות איתי גוברין

itai_1את תחילת דרכו ואהבתו ללימוד השיטות ההוליסטיות של גוף ונפש החל עוד משחר ילדותו, כאשר אמו הביאה אותו אל דורון נבון, המורה הגדול שהיה האדם המערבי הבכיר ביותר בעולם בתורת הנינג'יצו וגם הראשון שהותר לו ע"י המאסטר, ד"ר מאסקי עצומי, ללמד ולגלות מחוץ ליפן את סודות תורת הלחימה של לוחמי הנינג'ה (שיטה שהייתה סודית במשך אלף שנה).
המייחד את תורת הנינג'יצו הנה פילוסופיית החיים אשר ניזונה מתרבויות הודו , סין וטיבט והתגבשה ביפן. שיטה זו עוסקת בהפיכת הבלתי אפשרי לאפשרי, ולשם כך למדו הנינג'ות טכניקות שהן מעבר לעולם הפיזי.

כבר מגיל 9 התחיל איתי את דרכו אצל דורון נבון. בגיל 18 הגיע לדרגת חגורה שחורה והחל לאמן ילדים (מגיל 4) ובוגרים, כאשר לאורך כל הדרך משמש לו דורון נבון כדמות רוחנית חשובה.

בגיל ­­­­­­­­­­23 נבחן ע"י המאסטר ד"ר מאסקי עצומי לדרגה חגורה שחורה דאן 5. איתי עבר בהצלחה בניסיון הראשון את המבחן לדרגה זו (מבחן אשר דורש מיומנות מדיטטיבית), והיה מהצעירים ביותר בעולם אשר זכו באותה תקופה בדרגה זו.

מלבד המיומנויות הלחימתיות שנלמדו בנינג'יצו, הכניס מורהו, שיאן דורון נבון, לתוכנית הלימודים את שיטת פלדנקרייז ושיטות מדיטאציה, אשר באמצעותן הצליח איתי עוד כילד להתגבר גם על מחלת האסטמה שלו, ולמד כיצד בעזרת תרגילים אנרגטים, מדיטאציה ותודעה ניתן להתגבר תוך שעות ספורות גם על מחלות קלות כגון שפעת.

בגיל 21 הוסיף לו איתי תחביב אשר הפך למקצוע ומיומנות נוספת – מורה לכושר אירובי. הוא זכה 4 פעמים בתואר אלוף ישראל ולימד במקומות רבים בארץ, ביניהם באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה העברית בירושלים.
בשנות העשרים לחייו הקים פרוייקטים ארציים בתחום הספורט והבריאות – היה מיוזמי וממנהלי הצוות המקצועי של "כללית ספורט", הפיק והנחה פינה פעילה בערוץ הילדים "אירובי-פיט" והפיץ מופע לבתי הספר לעידוד הפעילות לכושר גופני "בחזרה לכושר".

משנת 2000 נכנס איתי לפרק נוסף וחשוב בחייו – הוא החל ללמוד בשקיקה ולהתמחות במגוון שיטות הריפוי ההוליסטי: אוסטאופטיה, שיאצו , שיטת ד"ר נאדר בוטו, תטא הילינג ועוד.

כיום איתי מתמחה בריפוי הוליסטי, בהעצמה אישית ובפיתוח דרכי טיפול משולבות לכלל האוכלוסיה וגם לאוכלוסיות ייחודיות כגון: ספורטאים וילדים. הטיפול אפקטיבי לבעיות פיזיות כרוניות ואקוטיות של מערכות הגוף השונות וכן בבעיות רגשיות.